Vijesti

Novom, osmom prvenstvenom pobjedom ove jeseni u Omladinskoj Premijer ligi Bosne i Hercegovine juniori Rudar Prijedora su se, kolo prije kraja polusezone, vratili u sam vrh, tačnije na treću poziciju na tabeli

Izabranici trenera Srđana Marjanovića su u 12. kolu na domaćem terenu savladali vršnjake iz Širokog Brijega rezultatom 2:1 i još jednom pokazali da imaju izuzetno kvalitetan tim, a klub talentovanu generaciju. Golom Filipa Mikića u 18. minutu mladi “rudari” su poveli 1:0 i tim rezultatom završilo se prvo poluvreme.

Čim je krenuo nastavak defanzivac Hercegovaca Branimir Vištica je zatresao sopstvenu mrežu i udvostručio prednost Prijedorčana. Ipak, u 64. minutu rezevista Širokog Brijega Josip Kujundžić vratio je rezultatsku neizvjesnost u utakmicu, smanjio na 2:1, ali do kraja utakmice nije bilo više promjene rezultata, pa je domaćin zasluženo slavio.